Make your own free website on Tripod.com
     

     
زمان به وقت محلی  «  

This is a movie with Flash Player 6. Please click link onder page.
 

 

 عضویت در گروه  

  نام كامل شما :


آدرس ایمیل شما :


عضويتلغو عضويت

 


 

به سایت رسمی هواداران لیلا فروهر خوش آمدید  

           ...  گروه شمیم   ...

 April 08 2005

 

مصاحبه با شبكه BBC

 

     سوال و پرسش با ليلا فروهر

   آلبوم يک بوسه ليلا فروهر دو سالی در راه بود و جالبه که بيشتر آهنگها هم همون ماههای آخر سال ۸۳ ضبط شد. از بين آهنگسازهای آلبوم به اسم های خواننده های آشنا بر می خوريم : حبيب ، شادمهر، بيژ ن مرتضوی. همينطور رامين زمانی که آلبوم جديد کامران و هومن رو در دست تهيه داره و محمد مقدم و خانم زويا زاکاريان که اکثر شعرهای آلبوم رو سرودن.

من بيشتر کنسرت های ليلا جان رو دنبال کردم، از دوبی تا لندن، می تونم به جرات بگم که بعد از بيرون آمدن آلبوم جديد حس و حال کنسرتهای ليلا از اين رو به اون رو شده. کنسرت نوروزی لندنش به حدی شاد و پر انرژی بود که من خواب آلود ( کم خوابی نوروزی) ميکروفن رو گذاشتم تو جيبم و با کردهای عراقی که تو سالن بودن کردی رقصيدم!

بعد از کنسرت رفتم پشت صحنه و بعد از روبوسی نوروزی ( و با اسی جون همسر ليلاجان و فريبا خواهر و مدير برنامه های ليلا) رفتيم مصاحبه که اينجا می تونيد بخونيدش.


 

دروود ليلا جان و عيدت مبارک. شما رو در لندن می بينيم. به لندن خيلی خوش اومدی.


متشکرم. عيد شما هم مبارک و خيلی خوشحال هستم که اين وقت رو به من دادين. کاش قبل از عيد ميشد با هم صحبت کنيم. اما خوب ما توی راه بوديم. هميشه عيد، پشت سر هم تور های ما شروع ميشه. ما از مونتکارلو شروع کرديم بعد رفتيم سويس، امشب هم لندن هستيم در خدمت شما.

توی کنسرت های لندن يه انرژی خاصی داشتی و مردم رو هم ديدی که چه شور و حالی داشتن. جريان چيه؟


من دو سال بود که آلبوم جديد نداشتم. امسال با آلبوم جديد و گروه موسيقی جديد اومدم. ضمناً همراه های خوبم، شوهرم و فريبا هم با من هستند که اين ها همش به من انرژی ميده.

ليلا جان، ميگن پيکاسو يک دوره رنگ آبی داشته و يک دوره قرمز. آيا با " يک بوسه " دوره "قرمز" برای شما شروع شده؟


به هر حال آدم تو موقعيت زمانی که زندگی می کنه همه چيز هم در اطرافش تحت تاثير اون موقعيت قرار می گيره. به هر حال توی اين يکی دوساله، مسئله ازدواج من و عشقی که توی زندگيم اومده همه چيز رو مثل گل رز، سرخ و زيباتر کرده. اين روی آلبوم من هم تاثير گذاشته.

آيا آلبوم " يک بوسه " همون آلبومی بود که دو سال پيش تصميم داشتی بيرون بدی يا اينکه آهنگ ها رو عوض کردين تا اون چيزی که ميخواين به دست بياد؟


باورتون نميشه اگه بگم در آخرين لحظاتی که آلبوم قرار بود بيرون بياد، ما ۳ تا آهنگ ضبط کرديم. يکی از اون آهنگ ها، آهنگ قشنگ بيژن مرتضوی بود که اسمش " پرديس " هست.

چرا يه دفعه اين اتفاق افتاد؟


چون آهنگ ها قشنگ بود و من هم دلم نيومد که توی آلبومم نباشن!

جالبه بدونی که آلبوم جديدت فقط چند روزه که توی لندن اومده. اما ديدی که توی کنسرت مردم چه صميمی همراهی می کردن!


درسته. جالبه که امشب هم من رو در آهنگ های جديدم همراهی می کردن که من تعجب می کردم که چه جوری بلدن!


ليلا جان، تو روحيه و انرژی خوبی داری. چرا؟


من هميشه روی صحنه انرژيم زياده. از بچه گی اينطوری بودم. چون کارم رو عاشقانه دوست دارم و وقتی روی صحنه هستم از همه جا بی خبر ميشم. درست مثل اينکه توی بهشت هستم.

 

 

تحويل سال کجا بودين؟


خواب بودم! چون ما ديشب تا ساعت ۲ صبح برنامه داشتيم و ۶ صبح هم به انگلستان پرواز بود. وقتی اينجا رسيديم ديگه ساعت ۱۱ شده بود. تا اتاق هتل رو گرفتيم شد ساعت ۱. هر کاری کردم که سال نو از خواب بلند بشم، نشد! يعنی تا سال ديگه هم من همش در خوابم!

يکی از آهنگ هايی که من خودم خيلی دوست دارم آهنگ " به تو تقديم می کنم ". در بارش برامون صحبت می کنی؟


اتفاقاً اين آهنگ، آهنگ مورد علاقه من هم توی اين آلبومه. چون شعر عاشقانه و روحانی داره. من هميشه دلم می خواست وقتی که ويديوی اين آهنگ رو درست می کنم، زمانی باشه که برای بچه خودم اين شعر رو می خونم. اين آهنگ از ساخته های آقای شادمهر عقيلی هست و شعر اون هم از پاکسيما.

ليلا جان، چطور شد تصميم گرفتی با خواننده هايی که خودشون هم آلبوم دارن همکاری کنی؟


نيت بخصوصی نداشتم. ولی تصميم گرفتم از آهنگ ها و سليقه اين خواننده ها که موسيقی مخصوص به خودشون رو دارن، در آلبومم داشته باشم. وقتی بهشون پيشنهاد دادم اونها هم پذيرفتن و آهنگ های خوبی در اختيار من گذاشتن.

آهنگی که آقای بيژن مرتضوی ساختن اسمش چيه؟


" پرديس ". تنظيم آهنگ " يک بوسه " و " نزديکتر از عشق " هم کار آقای بيژن مرتضوی هست.

ليلا جان روی صحنه که بودی يک چيز جالب گفتی! گفتی " اين بار ما سه نفريم، شما خودتون، فريبا جان خواهرتون و اسی همسرتون. ولی ممکنه دفعه بعد چهار نفر باشيم ".


باورت ميشه موقعی که مادر من حامله بود، روی صحنه بازی می کرد. من از زمانی که در شکم مادرم به وجود اومدم روی صحنه بودم و زمانی که چشمام رو باز کردم باز هم روی صحنه بودم. شايد سرنوشت بچه خودم هم به اين صورت بشه!

داره ميشه ديگه! واقعاً مبارک باشه!


البته هنوز خبری نيست! شايعه نشه! البته چون خودم خيلی دوست دارم بچه داشته باشم و همه جا ميگم، در واقع خودم شايعه راه انداختم!

 

 

يکی ديگه از آهنگ هايی که امشب خوندی، آهنگی بود برای جوون های نيمه قديم مثل من به اسم " کلاغ های خبرچين ". دربارش برامون ميگی؟


بله. اين آهنگ از ساخته های آقای امير آرام هست. شعر آقای فريدون عليخانی. من اولين بار ۱۶ سالم بود که اين آهنگ رو خوندم! البته نميگم چند سال پيش بوده چون بده! من چند سالی که در خارج از کشور زندگی کردم رو اصلاً به حساب نميارم! چون انقدر سريع گذشته که من اصلاً باورم نميشه.

چندمين سالی هست که خارج از کشور هستين؟


من از سال ۱۹۸۶ ميلادی از ايران خارج شدم. امسال ۱۸ سال ميشه که خارج از ايران هستم.

مدل موی شما جديداً عوض شده! چرا؟


معمولاً موهای من روشن يا قرمز بوده. دلم می خواست برای کار جديدم يک تنوع باشه و به خاطر همين تصميم گرفتم موهام رو مشکی کنم. اتفاقاً بهم هم مياد!

يکی از آهنگ های آلبوم شما رو آقای حبيب ساختن، درسته؟


بله. آهنگ " هر چی بخوای همون ميشم " کار ايشون هست. آقای حبيب از آهنگ سازهای بسيار خوب و خواننده مورد علاقه من هم هستند. اين آهنگ رو هم من هر جوری خوندم که شبيه استايل خودم باشه، آخرش شبيه استايل حبيب شده! چون ملودی اون مال خودش هست. شعر اين آهنگ هم کار خانم مهين آبادانی هست.

فريبا جان از شما هم ممنونم که تو مصاحبه با ما هستی.


ممنون. من هم عيد نوروز رو تبريک ميگم. از همه هموطنان خوبمون هم تشکر می کنم که هميشه پشتيبان ما هستند. من هم سعی می کنم در کنار ليلای عزيز هر چی در توان دارم برای کارش بزارم.

واقعاً هم اين کار رو کردين. چون ديدم قبل از شروع کنسرت کلی صدا تنظيم کردی. روی صحنه هم ديدم اون عقب يواشکی به عنوان صدای دوم داری ميخونی!


آره. توی اين آلبوم صدای کر زياد هست. اکثر اونها رو خود ليلا می خونه اما بعضی هاش هم من خوندم.

 

 باسپاس فراوان از بهزاد بلور عزيز ، گزارشگر توانمند و دوست داشتني راديوBBC و آرزوي موفقيت براي ايشان 

 

     مصاحبه ها

صفحه اصلي «  
بيوگرافی «  
گالری «  
آلبوم ها «  
    كنسرت ها «  
مصاحبه ها «  
گزارش کنسرتها «  
ويدئو ها و فیلم ها «  
پیامهای لیلا  «  
گروه شميم «  
اعضاء و عضويت «  
پيوست ها «  
نظرات و پيشنهادات «  
تماس با ما «  
آرشیو مطالب    «  

» آرشیو مطالب

 

وبلاگهای گروه شمیم «

» leilaforouharclub
» leilafanclub 
» faribaforouhar
» taksetareh
» shah2kht 
» leilasong               » iloveyou-leila              » leila                     » leilaforouhar            


    سایر سایتها      


 
 

Copyright © 2006 Shameem Group . All rights reserved.